Ionizator vode pri postopku ionizacije proizvaja dve vrsti ionizirane vode: alkalno ionizirano vodo in kislo ionizirano vodo. Ionizator vode v eni minuti ionizira približno dva litra vode. Pri ionizaciji enega litra vode nastane približno 0,7 litra alkalne vode in 0,3 litra kisle vode. Ionizator vode obe vrsti vode izloči skozi dve različni cevki. Uporabniku ionizatorja vode je na voljo devet različnih vrst vode, in sicer štiri vrste alkalne ionizirane vode, pri katerih je pH višji od 7, štiri vrste kisle ionizirane vode, pri katerih je pH nižji od 7, in nevtralna voda, katere pH je 7. Tako alkalna kot kisla ionizirana voda imata številne pozitivne lastnosti, zaradi katerih ju je smiselno uporabljati. Pri tem pa je treba paziti, da obe vrsti vode uporabljamo pravilno. Informacije o ionizatorju vode in njegovem delovanju so na voljo na spletni strani https://www.zurnal24.si/uporabno/ali-je-lahko-ionizator-vode-vasa-bliznjica-do-vecne-mladosti-324873.
Ionizator vode za alkalno vodo
Alkalna ionizirana voda razstruplja telo, zavira staranje in človeka napolni z mladostno energijo. Ionizirana voda z bazičnim pH je priporočljiva za pitje, primerna je tudi za pripravo kave, čaja ter drugih toplih ali hladnih napitkov.
Ionizator vode za kislo vodo
V nasprotju z alkalno ionizirano vodo se kisla ionizirana voda ne uporablja za pitje, temveč za zunanjo uporabo. Ionizirana voda s kislim pH je primerna za umivanje zob. Z njo lahko dobro odstranimo zobne obloge, poleg tega pa pomaga odstraniti različne bakterije na dlesnih in jeziku. Po končanem umivanju zob z alkalno vodo je treba tovrstno vodo nujno izpljuniti. Ionizirana voda s kislim pH je primerna tudi za umivanje obraza, saj je naravni pH kože kisel. Po umivanju obraza s kislo vodo bo vaša koža bolj napeta in zdrava, na njej pa ne bo aken in mozoljev. Kisla ionizirana voda je primerna tudi za umivanje las, saj je pH las rahlo kisel. Kisla ionizirana voda lase dobro očisti in pomaga obdržati njihov naravni sijaj.